fbpx
לוגו אהבת חינם לתת בשביל לתת
דבר המנכ"לית

טובה ספרנאי

אהבת חינם לתת בשביל לתת עוסקת במתן סיוע, עזרה וטיפול שיקומי לנערות ונערים בסיכון ברחבי הארץ, ללא הבדלי דת, גזע, לאום ומין. לכל נער ונערה בישראל מגיע לקבל הזדמנות לחיים טובים, בריאים ומאושרים, מבלי שגורלם ייכתב מראש בלית ברירה, בגלל גורמים שלא בשליטתם כמו המשפחה או הסביבה הקרובה אליה נולדו. המניע העיקרי ביצירת עמותת אהבת חינם הוא לתת כוח לאוכלוסייה החלשה, המתוסכלת והשברירית שנמצאת בשולי החברה הישראלית, של בני הנוער במדינה אשר יהיו אחראיים בסופו של דבר לעיצוב העתיד של כולנו. אנו פועלים מתוך תחושה של שליחות למען דור העתיד ומתוך רגישות, אהבה, הקשבה, והכלה ללא שיפוטיות.

ביחד נוביל לשינוי ושיפור

אז איך אנחנו מצליחים לעזור לבני הנוער בזכותכם?

אנשים יושבים ומסתכלים למקרן
0 +
הרצאות ברחבי הארץ
חלוקת מרק לנזקקים
0 +
ארוחות לבני נוער בסיכון
אדם נותן שמיכה וחום להומלס
0 +
ערכות חורף לבני נוער בסיכון
קבוצת אנשים מתחבקים בחוץ
0 +
מתנדבים פעילים

עמותת "אהבת חינם"

פועלת במטרה לספק לבני נוער בסיכון, נערות, נערים ובגירים, את ההגנה לה הם זקוקים.

אלפי בני נוער בישראל חיים בתנאים ובמציאות שרובנו לא היינו יכולים להעלות על דעתנו. הילדים שהגיעו למצב הזה לא בחרו בו בכלל ונכפתה עליהם בגרות מוקדמת שלא רצו בה. במבט חיצוני למסתכלים מהצד, במקרים רבים החברה החיצונית הישראלית והנורמטיבית לא מודעת לחומרת המצב ולא רואה את המצוקה האמיתית בה בני הנוער הללו נמצאים.
מבחינה חיצונית, במסגרות כמו הלימודים למשל, נראה שהם מסתדרים. לעומת זאת, בפועל המצב הוא ההיפך הגמור מלהיות נכון, ומדובר באלפים של נערים ונערות שאין להם שום דבר חוץ מהרחוב. ברוב המקרים, גם אם הם נראים מסודרים ולבושים טוב, באמת הם באותם בגדים שבועות ואין להם כסף או תמיכה משום מקור שיכול לסייע להם ולהעניק להם את הכלים שיעזרו להם לצאת מהמעגל ההרסני שנכנסו אליו בלית ברירה. הילדים הללו נפגעו במקום הכי בטוח שלהם. הם נזרקו מהבתים, נפגעו מהמשפחה, עברו הרבה אכזבות, פרידות וחרדות נטישה.
בני הנוער בסיכון נפלטו מכל המערכות המוכרות לנו, עד למצב בו הם מוצאים את עצמם לבד לחלוטין, בלי שום הכוונה מאף גורם. הם נזרקו אל השוליים הקיצוניים, חשופים לאלימות, פגיעות מיניות, סמים וסחר בסמים, פשיעה, ניצול פיזי ונפשי על ידי גורמים עבריינים ו"ציידי רחוב" אשר מנצלים את מצוקותיהם וחולשתם למימוש הצרכים שלהם.
המתנדבים המדהימים שלנו בעמותת 'אהבת חינם' מגיעים אל כל אותם מקומות בהם בני הנוער בסיכון מסתתרים בדרך כלל ומוצאים מקום להניח בו את ראשם בלילה: חדרי מדרגות נטושים, פארקים חשוכים, בנינים בשלבי הריסה, מחסנים, סמטאות חשוכות וזולות בהן הם חיים, וכדומה. במקרים רבים ניתן אפילו לראות אותם ברחובות מרכזיים, עומדים פשוטי יד וחסרי אונים לחלוטין, חשופים לכל פגיעה והתעללות. מתנדבי העמותה מזהים את המצוקה של בני הנוער ומעניקים סיוע והכוונה לאינספור בני נוער. המטרה שלנו היא להעניק להם תמיכה, עזרה וייעוץ בדיוק ברגע בו הם זקוקים לכך יותר מכל. העמותה מאפשרת להציע לבני הנוער פתרונות מעשיים שיעזרו להם לצאת ממעגלי האלימות, ההתעללות המינית, המחסור בדיור, הסמים והפשיעה.
כבר במפגש הראשוני בין מתנדבי העמותה לבני הנוער בסיכון נוצר חיבור חזק, אמיתי ובלתי אמצעי אשר מושתת כולו על עזרה מידית. בני הנוער מקבלים מאתנו את הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר, לצד רמת אכפתיות גבוהה של המתנדבים. במפגש הראשון הם מקבלים אוכל, שתייה, כסות ובעיקר חיבוק, תמיכה, תחושת שייכות, כבוד והערכה, ללא שיפוטיות ובקבלה מלאה כלפיהם.
בהסכמתם של בנות ובני הנוער, מרגע המפגש הראשוני מתקיים רישום ובעקבותיו מתנדבי העמותה דואגים ללוות אותם בדרך הנכונה והמתאימה עבורם, במטרה להחזיר אותם אל המסלול המיטבי, הבטוח והמוגן לחיים חדשים ומלאים. גם לאחר שבני הנוער עוברים את כל התהליך השיקומי, מוצאים מקום עבודה, נכנסים למגורים, מתחילים לימודים, ואולי אף מוצאים אהבה, (וכבר קרו כאלה) – מתנדבי העמותה, תמיד נמצאים כאן בשבילם!

הצטרפו אלינו

הצטרפו למשפחת אהבת חינם

מרגישים שלבני הנוער בסיכון מגיע יותר ולא בטוחים איך אתם יכולים לעזור? עכשיו יש לכם אפשרות לתת להם את המקום בו הם מרגישים בנוח לזעוק את הזעקה שלהם לעזרה, וביחד להוציא אותם מהמעגל ההישרדותי שהם חיים בו בלית ברירה. כל הפעילות שאנחנו עושים בארץ מתאפשרת בזכות המתנדבים והתרומות שאנו מקבלים, ולכן התפקיד שלכם ברווחה של דור העתיד במדינה הוא מרכזי וחשוב.
יש לכם אהבת חינם בלב? רוצים לתת יד לבני נוער בסיכון? השאירו פרטים ותהיו חלק מהשינוי!

החזון שלנו

עמותת 'אהבת חינם' פועלת מאז שנת 2018 ליצירת מעטפת טיפולית הוליסטית עבור בני נוער ובגירים הנמצאים במצבי נשירה, ניתוק וסיכון בחברה הישראלית. המקום הבטוח בו בני הנוער יכולים להתבטא באופן חופשי ולהרגיש שיש מי שמקשיב להם בא לידי ביטוי בעמותה. כאן בעמותת אהבת חינם, אנחנו מסוגלים ויכולים לגשת אל בנות ובני הנוער ברחבי הארץ שנמצאים בסיכון בצורה נכונה, בריאה ומתאימה. המטרה העיקרית שלנו היא להעניק כוח לאוכלוסייה שנדחקה לשוליים, להטיב עם בני הנוער ולהעניק להם את המקום הבטוח, המכיל, המאפשר והמחבק שבו הם צריכים להיות בגילם. החזון שלנו מתמקד במתן אפשרויות להתפתחות אישית באופן הטוב ביותר, למקסום מלא הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחת מהם ולעצירת מעגל הסבל שהיו נתונים בו.
העמותה מפתחת תכניות ומודלים ייחודיים לטיפול בנערות והנערים בישראל אשר מוצאים את עצמם נופלים בין הכיסאות ואינם זוכים למענה ראוי מקרב ארגונים ומערכות פורמליות. העמותה מאמינה כי כל נערה ונער או בגירה ובוגר מסוגלים לצאת ממעגל הנשירה, הניתוק והסיכון, ולהגיע למימוש עצמי על ידי תמיכה רגשית, נפשית ופיזית, מתוך תקווה להביא אותם בזמן קצר למקום בטוח יציב ומובנה בחיים שלהם. העמותה פועלת ברחבי הארץ אך עיקר הפעילות של מתרכזת בעיר הבירה ירושלים והסביבה, בקרב כל המגזרים. בנות ובני נוער מכל הדתות, המינים, הגזעים והלאומים מקבלים אצלנו את הסיוע לו הם זקוקים, ללא הבדל בין אם הם יהודים, ערבים, נוצרים, חרדיים, דתיים או חילוניים.
אלפי בני נוער מטופלים על ידי המתנדבים החרוצים שלנו בעמותה מדי שבוע, כאשר המטרה העיקרית היא לאפשר להם לחזור למסגרת של חיים נורמטיביים, כראוי לכל הילדים ובני האדם. פעילות העמותה מאפשרת לסייע לבני הנוער בארץ במתן אוכל כסות, ייעוץ והכוונה במצבי לחץ וחרדה. הם מקבלים מאתנו על בסיס קבוע את כל הפתרונות המידיים להם הם זקוקים, כמו טיפול באלימות ופגיעות מיניות, מציאת מגורים, שילוב בעבודה ולימודים, וכל גורם שיסייע להם לעלות על הדרך הנכונה שתוביל לשיפור בחייהם. בעמותה פועלים מתנדבים מכלל המגזרים. השיטה, המודל והשפה החינוכית של עמותת אהבת חינם מותאמת לכל מגזר וקבוצה ללא יוצא מן הכלל ומאפשרת לעזור לבני נוער בכל שיצטרכו כדי לפרוח.

דמות אדם עומד על הקצה מחזיק משקפת לעבר בניינים
עדויות

קצת עדויות מהשטח

ילד רחוב מחזיק כוס שתייה
אורן (שם בדוי)

שמי אורן (שם בדוי) בא מבית מקוטלג, משפחת רווחה חילונית. גדלתי מגיל 7-15 בפנימיות של

אישה שמותה על הריצפה ברחוב
שרה – בת 21

היי שמי שרה אני בת 21 רוצה לשתף אתכם בסיפור חיים האישי שלי, גדלתי למשפחה

יוסף (שם בדוי)

היי שמי יוסף (שם בדוי) הייתי שמח לשתף אתכם בסיפור חיי, ובמקרה מדהים שחוויתי,הייתי נער